Portské víno Burmester Jockey Club Tawny Reserve

Lahodné portské víno ve stylu Tawny s chutí sušených rozinek a karamelu. V papírovém tubusu se stane vítaným dárkem především pro muže.

Dostupnost Skladem
Kód: 0101006
569 Kč 758,67 Kč / 1 l
Portské víno Burmester Jockey Club Tawny Reserve

Na počest všem Burmesterovým mužům

Pečlivým výběrem portských vín, zrajících kolem 7 let v dubových sudech, vzniklo tohle Reserve Tawny s jezdci na koních na své etiketě. Tématicky vzdává hold všem Burmesterovým mužům, tedy i Tobě, pro jejich vášeň ve sportu a přírodě. Mimochodem - existuje i "dámský" protějšek - portské víno Burmester Sotto Voce Ruby Reserve.

Přičichni k tomuto Tawny a zjistíš, jak voní sušené ovoce se špetkou exotického koření. Při pohledu skrz skleničku Ti padne do oka jeho granátová barva s oranžovými odlesky.

V ústech je víno plné, harmonické a komplexní, přičemž odhaluje pozoruhodnou eleganci, která vydrží na patře dlouho předlouho. V chuti najdeš karamel, skořici a sušené ovoce.

Jak vznikalo portské víno Burmester Jockey Club Reserve Tawny

Vinobraní začíná ve vinařské oblasti Douro většinou v druhé polovině srpna. Hrozny jsou sbírány ručně v optimálním čase a nejlepší kondici. Po převezení do vinařství jsou odstopkovány a pečlivě rozdrceny bez narušení jáder.

Macerací se do rmutu promítá barva slupek, třísloviny a vůně. Během fermentace je rmut umístěn v nerezových nádobách při kontrolované teplotě 28 - 30 °C. V momentě, kdy je dosaženo správného stupně sladkosti, se přidává 77% vinná pálenka. 

Kvašení (fermentace) se tak zastaví a vzniká základ fortifikovaného vína.

Portské víno Burmester Jockey Club Reserve Tawny je blendem (směsí) několika vín, zrajících kolem 7 let v dubových sudech. Tato vína různých ročníků se v rukou hlavního blendera Carlose Alvese proměnila do podoby energického, vyzrálého a intenzivního Tawny Reserve.

Charakterové vlastnosti

Barva

Jasně červenohnědá až granátová barva s oranžovými odstíny na okrajích ve skleničce

Vůně

Intenzivní aroma složené z vůní sušeného ovoce a koření doplněné tóny karamelu a pečených toastů

Chuť

V ústech je plné s převládající chutí sušených švestek a lískových oříšků. Jeví se jako neokázalé a komplexní, přičemž v dlouhém závěru odhaluje svoji až pozoruhodnou eleganci.

Technické detaily

Objem láhve: 0,75 l
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca a Tinta Roriz
Objem alkoholu: 19,5 %
Objem kyselin: 4,20 g/l
Objem zbytkového cukru: 101 g/l
pH: 3,59
Uzávěr: T-cork
Winemaker: Carlos Alves
Dekorativní obal: papírový tubus
Stáhni si technický list (EN)

Páruj a hraj si s chutěmi

Výborně si na Burmester Jockey Club Tawny pochutnáš s hruškovými šátečky z listového těsta nebo malinovým vol-au-vent. Bohatost jeho vůní a chutí jsou předurčeny pro jakýkoli druh dezertu. Vyzkoušej jej také spárovat s dýňovým pudinkem nebo kokosovým dortíkem s mléčným karamelem dulce de leche.

Rádi kombinuješ portské s něčím na zub? Přečti si článek S čím chutná portské.

Servírujeme a uchováváme Burmester Jockey Club Tawny

Portské víno Burmester Jockey Club Reserve Tawny si nejlépe vychutnáte při teplotě 14 - 16 °C. Takto dobře vychlazené je ideální jako aperitiv. Otevřená láhev Vám pod uzávěrem vydrží v chladničce 4 - 6 měsíců.

Ocenění

Burmester-jockey-club-oceneni

O výrobci Burmester

Počátky historie vinařského domu Burmester sahají do roku 1730, kdy v Londýně Henry Burmester, původem Němec, a John Nash založili obchodní společnost, kde bylo hlavní komoditou obilí.

Zanedlouho se firma Burmester & Nash začala orientovat více na portská vína a v roce 1950 jím už plně zásobovala britské a evropské trhy.

Na konci 18. století se pod Henrym Burmesterem mladším a jeho syny Fredrickem a Edwardem mění na H. Burmester & Sons. 

Napoleonova invaze do Portugalska na začátku 19. století přiměla Fredericka – prominentního londýnského bankéře – opustit své zájmy v této zemi. Protože neměl žádné dědice, byla od 30. let 19. století přizvána německá větev rodu. Později značku provozovaly rodiny Burmester a Gilbert, kdy Gilbert byl představen jako dceřiná značka.

V roce 1999 koupil Burmester producent korku Amorim, který značku prodal skupině Sogevinus (vlastníci Cálem, Kopke, Barros a další).

Réva pro vína značky Burmester vznikají na vinicích Quinta do Arnozelo:

Názor Vaška z Oporto.cz

Vasek-burmester-nazor-titulka-1

Ke koním mám celý život velký respekt a utkat se s ním v polo se už vůbec neodvažuji. Nicméně velmi oceňuji nápad lidí od Burmestera zahrát na city jak ženám s Ruby Reserve Sotto Voce, tak i mužům právě s Tawny Reserve Jockey Club. Zkrátka myšlenka vynikající a obsah láhve jakbysmet. Lehce oříškové a přesto mladě ovocité portské Tě rozhodně nenechá na pochybách, že muži od Burmestera, tedy i Ty, jsou Ti praví gentlemani!