Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce

Značka: Burmester

Jemné a stále mladé víno s intenzivním charakterem, hedvábné a plné na patře s dlouhotrvajícím závěrem. V papírovém tubusu jako pěkný dárek především pro ženy.

Dostupnost Skladem
Kód: 0101005
569 Kč 758,67 Kč / 1 l
Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce
Značka: Burmester

Jako poděkování všem Burmesterovým ženám

Portská vína Reserve od Burmestera jsou spojeny zajímavým motivem - nesou kladné vlastnosti žen a mužů spojených s rodem a vinařstvím značky Burmester. Zatímco Burmester Tawny Reserve Jockey Club vzdává hold mužské vášni pro sport a přírodu, Ruby Reserve Sotto Voce vyzdvihuje zaujetí žen pro hudbu a umění.

Cesta vzniku portského vína Burmester Ruby Reserve Sotto Voce

Vinobraní začíná ve vinařské oblasti Douro většinou v druhé polovině srpna. Hrozny jsou sbírány ručně v optimálním čase a nejlepší kondici. Po převezení do vinařství jsou odstopkovány a pečlivě rozdrceny bez narušení jader.

Macerací se do rmutu promítá barva slupek, třísloviny a vůně. Během fermentace je rmut umístěn v nerezových nádobách při kontrolované teplotě 28 - 30 °C. V momentě, kdy je dosaženo správného stupně sladkosti, se přidává 77% vinná pálenka. 

Kvašení (fermentace) se tak zastaví a vzniká základ fortifikovaného vína.

Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce je blendem (směsí) několika vín, zrajících kolem 5 let v nerezových tancích a velkých dřevěných sudech. Hlavní winemaker Carlos Alves z nich dokázal vytvořit nádhernou souhru chutí červeného ovoce s výrazným aroma.

Charakterové vlastnosti

Barva

Ve skleničce Tě na první pohled zaujme jeho zářivě rubínová barva. Pozvedni ji proti světlu a pod správným úhlem uvidíš na okrajích fialové odlesky.

Vůně

Ve vůni převládají zralé lesní plody - ostružiny, jahody a maliny

Chuť

Burmester Ruby Reserve Sotto Voce je v ústech hladké portské víno s intenzivní chutí povidel a černého rybízu. Na patře je hedvábné, hřejivé, s dlouhým a vytrvalým závěrem.

Quinta de Arnozelo - místo, kde vznikají portská vína značky Burmester:

Technické detaily

Objem láhve: 0,75 l
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca
Objem alkoholu: 19,5 %
Objem kyselin: 4,3 g/l
pH: 3,52
Objem zbytkového cukru: 97 g/l
Uzávěr: T-cork
Winemaker: Carlos Alves
Dekorativní obal: papírový tubus
Stáhni si technický list
v PDF (EN)

Ocenění

Mundus Vini, Gold Medal (2022)
Burmester-Sotto-Voce-Oceneni-Mundus-Vini-2022 -2

Servírování a uchovávání

Teplota při servírování

Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce si nejlépe vychutnáš při teplotě 16 - 18 °C.

Skladování a spotřeba

Otevřená láhev pod uzávěrem vydrží v chladničce 4 - 8 týdnů. Víno uchovávej na suchém a chladném místě, chráněné před světlem a slunečním svitem. Láhev skladuj vertikálně. Na jejím dně se může objevit sediment, což je přirozenou vlastností portského vína a není jakkoli na závadu.

Páruj a hraj si s chutěmi

Plně ovocitý charakter vína jej předurčuje k párování s čokoládovým pudinkem nebo zákusky s lesním ovocem. Výborně se také hodí k tvarohovému koláči, dezertu panna cotta s ostružinovým sirupem, čokoládovým lanýžům a středně aromatickým sýrům jako je například Camembert. 

S oblibou kombinuješ portské s něčím na zub? Přečti si článek S čím chutná portské.

O značce Burmester

Počátky historie vinařského domu Burmester sahají do roku 1730, kdy v Londýně Henry Burmester, původem Němec, a John Nash založili obchodní společnost, kde bylo hlavní komoditou obilí.

Zanedlouho se firma Burmester & Nash začala orientovat více na portská vína a v roce 1950 jím už plně zásobovala britské a evropské trhy.

Na konci 18. století se pod Henrym Burmesterem mladším a jeho syny Fredrickem a Edwardem mění na H. Burmester & Sons. 

Napoleonova invaze do Portugalska na začátku 19. století přiměla Fredericka – prominentního londýnského bankéře – opustit své zájmy v této zemi. Protože neměl žádné dědice, byla od 30. let 19. století přizvána německá větev rodu. Později značku provozovaly rodiny Burmester a Gilbert, kdy Gilbert byl představen jako dceřiná značka.

V roce 1999 koupil Burmester producent korku Amorim, který značku prodal skupině Sogevinus (vlastníci Cálem, Kopke, Barros a další).

Zaujal Tě příběh značky Burmester? Prohlédni si jejich oficiální web.

Názor Vaška z Oporto.cz

Vasek-burmester-nazor-titulka-1

Velmi příjemná kombinace lesního ovoce a vanilky dělá z Burmester Sotto Voce Ruby Reserve ideální víno pro nedělní stolování, kdy na tabuli nechybí i zákusek. Velmi milý je také nápad značky Burmester vytvořit z jejich reserve portských vín duo vzdávající hold ženám a mužům. Přestože myslí především ty Burmesterovi, obecně míří na všechny, kdo mají vína od Burmester rádi.