Portské víno Burmester Ruby

Značka: Burmester

Mladé portské víno s ovocitým charakterem pro každodenní vychutnávání

Dostupnost Skladem
Kód: 0101003
370 Kč 493,33 Kč / 1 l
Portské víno Burmester Ruby
Značka: Burmester

Potěšení pro všední dny

Burmester Ruby má vysoké ambice. Zpříjemnit Ti běžné chvíle, kdy kromě běžných povinností si chceš popovídat s přáteli nebo si doma udělat klidný večer. 

Mladé a osobité víno

I když je Burmester Ruby věkem ještě junior, na Tvé chutě zapůsobí jako zkušený mazák. Máš po ruce skleničku? Výborně. Nalij si do ní do ní Burmester Ruby a hned zjistíš proč tomu tak je.

Charakterové vlastnosti

Barva

Koukni se proti světlu na jeho barvu - je nádherně rubínová a téměř neprostupná, stěží přes ni uvidíš na druhou stranu. Rádo se Ti ale pochlubí svou jiskrou, ta energičnost je v Burmester Ruby patrná na první pohled.

Portske-vino-Burmester-Ruby-hrdlo-detail-1Přes láhev se na světle ukazuje krásná rubínová barva

Vůně

Tak a teď strč do skleničky nos. Cítíš ten výjimečný ovocný buket? Burmester Ruby je mladé a svěží víno, jeho vůně jsou živé, nikoliv však přehnané. Kdo cítí závan třešní, je na správné adrese.

Chuť

Svěžest najdeš i v jeho chuti. Hledej zde třešně s troškou višní. Oceníš robustnost, eleganci a stálost, na patře je krásně dlouhé a vytrvalé. Osobnost pro celý Tvůj večer.

Technické detaily

Objem láhve: 0,75 l
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca
Objem alkoholu: 19,5 %
Objem kyselin: 3,8 g/l
pH: 3,63
Objem zbytkového cukru: 100 g/l
Uzávěr: T-cork
Winemaker: Carlos Alves
Stáhni si technický list v PDF (EN)

Portske-vino-Burmester-Ruby-lahev-etiketa-sikmo-polozenaEtiketa na matném papíře se zlatými prvky působí velmi elegantně

Vinifikace

Portské víno Burmester Ruby je vyrobeno z modrých odrůd Touriga Nacional, Touriga Francesa a Tinta Roriz.

Hrozny jsou ručně sbírány během srpna a září. Jakmile jsou odstopkovány a jemně rozdrceny, macerují se tak, aby se ze slupek extrahovala jejich rubínová barva, třísloviny a aroma.

Následná fermentace probíhá za kontrolované teploty 28 - 30 °C v nerezových nádržích. Jakmile je dosaženo potřebných hodnot sladkosti a teploty (Baumé čísla), přidává se do rmutu 77% vinná pálenka.

Tento úkon zastaví přirozené kvašení a tvoří se základ pro budoucí fortifikované víno.

Portské víno Burmester Ruby je vytvořeno kupáží výše uvedených odrůd a zraje průměrně 3 roky, z toho většinu času v nerezu a na závěr si také poleží v dubových sudech.

Výsledkem je aromatické, dobře vyvážené mladé portské víno.

S čím je Burmester Ruby nejlepší?

Ke každému vínu se hodí něco jiného pro párování chutí. Co nám tedy vytvoří nejlepší harmonii s portským vínem Burmester Ruby?

Perfektní bude s čokoládovým řezem s jahodovou pěnou nebo malinovým koláčem. Vsaď klidně také na sýr Camembert s brusinkami a rozmarýnem.

Libuješ si v kombinování chutí? Přečti si článek S čím chutná portské.

Quinta de Arnozelo - místo, kde vznikají portská vína značky Burmester:

Servírování a uchovávání

Burmester Ruby si nejlépe vychutnáš při teplotě 16 - 18 °C. Otevřená láhev pod uzávěrem vydrží v chladničce 4 - 8 týdnů.

Ocenění

Burmester-ruby-oceneni 

O výrobci Burmester

Počátky historie vinařského domu Burmester sahají do roku 1730, kdy v Londýně Henry Burmester, původem Němec, a John Nash založili obchodní společnost, kde bylo hlavní komoditou obilí.

Zanedlouho se firma Burmester & Nash začala orientovat více na portská vína a v roce 1950 jím už plně zásobovala britské a evropské trhy.

Na konci 18. století se pod Henrym Burmesterem mladším a jeho syny Fredrickem a Edwardem mění na H. Burmester & Sons. 

Napoleonova invaze do Portugalska na začátku 19. století přiměla Fredericka – prominentního bankéře v Londýně – opustit své zájmy v této zemi. Protože neměl žádné dědice, byla od 30. let 19. století přizvána německá větev rodu. Později značku provozovaly rodiny Burmester a Gilbert, kdy Gilbert byl představen jako dceřiná značka.

V roce 1999 koupil Burmester producent korku Amorim, který značku prodal skupině Sogevinus (vlastníci Cálem, Kopke, Barros a další).

Názor Vaška z Oporto.cz

Vasek-burmester-nazor-titulka-1

Od pondělí do pátku čas letí jako splašený, ale tohle Ruby jej dokáže spolehlivě zastavit. Věř mi - práce není všechno a Ty si klidnou chvilku s Burmester Ruby určitě dovolit můžeš. Tohle portské je mladé, ovocité a přesto plné a tělnaté. Pokud s portským vínem začínáš, Burmester Ruby a Burmester Tawny budou Tvým dokonalým studijním materiálem.