Portské víno Burmester White

Značka: Burmester

Květnaté portské víno z bílých odrůd. Jeho jemnost a sehranost vůní a chutí Tě dokáže pokaždé nadchnout.

Dostupnost Skladem
Kód: 0101002
370 Kč 493,33 Kč / 1 l
Portské víno Burmester White
Značka: Burmester

Objev kouzlo aperitivu s bílým portským vínem

Chystáš-li společný oběd s rodinou či přáteli, mysli také na okamžik přípitku. Portské víno Burmester White je pro něj výbornou volbou. Dokonale vychlazené portské bude tím správným úvodem této příjemné události.

Nicméně pravdou je - bílé portské víno si můžeš vychutnat nejen při začátku stolování, ale také při vcelku obyčejných chvílích pohody.

Charakterové vlastnosti

Barva

Výrazná citrusová barva se zelenkavými odstíny na okrajích skleničky

Vůně

Intenzivně ovocné aroma s výraznými květinovými tóny

Chuť

Soustředěná chuť broskví s pomerančovou kůrou, podpořená závany ananasu a čerstvým máslem. Plné tělo s vyváženým poměrem kyselinek a zbytkového cukru. Je hedvábné a hladké, přičemž Ti dopřává elegantní závěr na patře.

Portske-vino-Burmester-White-Polozena-horni-polovinaUž jen v láhvi jeho nazlátlá barva přitahuje, co říkáš?

Technické detaily

Objem láhve: 0,75 l
Odrůdy: Gouveio, Malvasia Fina, Rabigato, Viosinho a další
Objem alkoholu: 19,5 %
Objem kyselin: 3,5 g/l
pH: 3,4
Objem zbytkového cukru: 106 g/l
Uzávěr: T-cork
Winemaker: Carlos Alves
Stáhni si technický list v PDF (EN)

Vinifikace - jak vznikalo portské víno Burmester Tawny

Portské víno Burmester White je vyrobeno z bílých odrůd Gouveio, Malvasia Fina, Rabigato, Viosinho a částečně dalších původních bílých portugalských odrůd.

Hrozny jsou ručně sbírány během srpna a září. Jakmile jsou odstopkovány a jemně rozdrceny, macerují se tak, aby se ze slupek extrahovala jejich zlatavá barva, třísloviny a aroma.

Následná fermentace probíhá za kontrolované teploty 28 - 30 °C v nerezových nádržích. Jakmile je dosaženo potřebných hodnot sladkosti a teploty (Baumé čísla), přidává se do rmutu 77% vinná pálenka.

Tento úkon zastaví přirozené kvašení a tvoří se základ pro budoucí fortifikované víno.

Portské víno Burmester White se vyrábí smíchání vín několika ročníků různého stupně zrání. Po dobu minimálně 3 let ležela vína v nerezových tancích a dubových sudech. Výsledkem je bohaté a aromatické víno s dokonalou vyvážeností mezi kyselinami a zbytkovým cukrem.

Portske-vino-Burmester-White-Predni-etiketa-detailPřední etiketa je kombinací tisku se zlatými grafickými prvky

S čím je Burmester White nejlepší?

Ke každému vínu se hodí něco jiného pro párování chutí. Co nám tedy vytvoří nejlepší harmonii s portským vínem Burmester White?

Díky své svěžesti a lehkosti je toto víno vhodnou volbou k letním salátům s prosciuttem nebo grilovaným tygřím krevetám. Skvěle se hodí k dezertům s tropickým ovocem, jako je mango a papája. Vynikající kombinaci vytvoří také s restovanými solenými mandlemi a fíkovou marmeládou.

Libuješ si v kombinování chutí? Přečti si článek S čím chutná portské.

Quinta de Arnozelo - místo, kde vznikají portská vína značky Burmester:

Servírování a uchovávání

Nejlépe si jej vychutnáš při teplotě 10 ºC, v letních měsících i kolem 8 °C.

Víno skladuj v chladu a suchu, chráněné před slunečním světlem a kolísáním teplot. Láhev nech ve svislé poloze - postupem času se na jejím dně může vytvořit sediment, který však není na závadu. Po otevření láhve je doporučeno víno spotřebovat do 4 - 8 týdnů.

O výrobci Burmester

Počátky historie vinařského domu Burmester sahají do roku 1730, kdy v Londýně Henry Burmester, původem Němec, a John Nash založili obchodní společnost, kde bylo hlavní komoditou obilí.

Zanedlouho se firma Burmester & Nash začala orientovat více na portská vína a v roce 1950 jím už plně zásobovala britské a evropské trhy.

Na konci 18. století se pod Henrym Burmesterem mladším a jeho syny Fredrickem a Edwardem mění na H. Burmester & Sons. 

Napoleonova invaze do Portugalska na začátku 19. století přiměla Fredericka – prominentního bankéře v Londýně – opustit své zájmy v této zemi. Protože neměl žádné dědice, byla od 30. let 19. století přizvána německá větev rodu. Později značku provozovaly rodiny Burmester a Gilbert, kdy Gilbert byl představen jako dceřiná značka.

V roce 1999 koupil Burmester producent korku Amorim, který značku prodal skupině Sogevinus (vlastníci Cálem, Kopke, Barros a další).

Názor Vaška z Oporto.cz

Vasek-burmester-nazor-titulka-1

Portské víno Burmester White je dokonalým důkazem, že zážitek z portského vína nemusí být jen z toho z modrých hroznů. Jeho až medová chuť mě nutí stále přemýšlet, kolik jen sluníčka z Doura se v něm muselo schovat. Vychlazené bílé portské v létě na terase udělá velkou parádu, zvláště nachází-li se poblíž nakrájený meloun cantaloupe. Pak to přemýšlení vážně stojí za to!