Portské víno Quinta do Noval Colheita 1976

Velmi vzácné ročníkové Tawny jemné chuti, do něhož jsou promítnuty jedinečné schopnosti vinařů z Quinta do Noval.

Momentálně nedostupné
Kód: 01012
Značka: Quinta do Noval
7 569 Kč –12 % 6 678 Kč / ks
Kategorie: Portské víno Colheity
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 21 %
Dárkový obal: Dřevěná krabička
Portske vino Quinta do Noval Tawny Colheita 1976
7 569 Kč –12 %

Vychutnejte si jej

Disponuje nádherně světle jantarovou barvou, ale ne natolik, aby vypadala vybledlá. Nádherně bohaté v ústech s plným tělem.  

Přičichněte k němu a vybavíte si čerstvý karamel. Chutná intenzivně po sušených meruňkách a lehce po citrónu.

Na patře zůstává velmi dlouhý, sametový závěr. Snadno jej ucítíte i dlouhé minuty poté, co jste doušek té Colheity polkli.

Dekantace není nutná. 

Jak vzniklo

Portské víno Quinta do Noval Colheita z roku sklizně 1976 zrálo 12 let v dubových sudech toneis a pipas. Poté bylo nalahvováno. Je kupáží odrůd Touriga Nacional, Touriga Francesa a Tinta Roriz.

Zatímco datovaná Tawny 10, 20, 40letá jsou směsi vín různých ročníků s cílem zachovat stále stejný jednotný styl po celou dobu jejich výroby, ročníková Tawny - Colheity - naopak záměrně ukazují jedinečnost toho kterého roku sklizně. Jsou výrazně ovlivněny terroirem Quinta do Noval. Jedná se o velmi vzácná portská vína, jež se vyrábějí v omezeném množství.

Teplota při servírování

10 - 14 °C

Párování s pochutinami

Ideální k dezertům, čokoládě, zmrzlině a sýrům s modrou plísní. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek, s čím chutná portské.

O vinařství Quinta do Noval

Quinta do Noval patří mezi nejstarší vinařské značky mezi portskými víny, její historie sahá až do roku 1715. Za dobu své existence výrazně přispěla do vývoje výroby portského vína, například vysazováním vinic podle polohy v závislosti na délce slunečního svitu.

A kde vinařství Quinta do Noval najdete? Vydáte-li se cestou z Pinhão do Vale de Mendiz, v samém srdci oblasti horní Corgo (Cima Corgo) v portugalském údolí řeky Douro. Zde příkrých svazích až do výše 500 metrů nad mořem pěstují odrůdy Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca, Tinta Francisca, Sousão.

Rozhlédnete-li se na všechny světové strany, uvidíte řady vinic právě od Quinta do Noval. Díky břidličnaté půdě s vyšším obsahem hlíny než v hornatém Horním Douru, získávají zdejší vína svoji specifickou zemitou příchuť.

Delší počtení o tomto slavném výrobci portského vína najdete v článku Mistři portského - Quinta do Noval.

Nebo koukněte na video:

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Zdejší specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat místním vínům té nejlepší kvality.

Získaná ocenění

92 bodů v CellarTracker
84 bodů udělil Robert Parker