Portské víno Burmester Late Bottled Vintage 2011

Příjemné Late Bottled Vintage s vynikající strukturou.

Momentálně nedostupné
Kód: 02017
Značka: Burmester
689 Kč –9 % 627 Kč / ks
Kategorie: Portské víno Late Bottled Vintage (LBV)
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 20 %
Portske vino Burmester Late Bottled Vintage 2011 750 ml
689 Kč –9 %

Vychutnejte si jej

Ve skleničce je toto Late Bottled Vintage inkoustově rudé s fialovým okrajem. V nose hned ucítíte špetku pepře, ostružiny a přezrálé třešně. Komplexní na patře se silnými taniny a dlouhým závěrem.

Jak vzniklo

Portské víno Burmester Late Bottled Vintage 2011 zrálo 6 let v dubových sudech, poté v láhvi. Kupáž odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinto Cão.

Teplota při servírování

18 - 20 °C

Párování s pochutinami

Skvělý partner pro ovocné koláče, čokoládové pralinky nebo plísňové sýry. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek, s čím chutná portské.

O vinařství Burmester

Název Burmester je ikonou v portském víně již od roku 1750. V té době již dva londýňané Henry Burmester a John Nash měli za sebou rozjezd firmy Burmester & Nash, jež na trh dodávala výrobky z obilí. Rozšířením o dovoz portského vína se navždy stali světoznámími.

Portská vína Burmester se vyrábí z vinné révy vinice Quinta do Arnozelo unikátně situované v podoblasti Douro Superior na levém břehu řeky. Kromě příznivé geografické polohy má ideální mikroklima, které přispívá k vynikající kvalitě hroznů. Vinice se vysazují na jemnozrnných půdách s dobrou retencí tepla. Severovýchodně orientované vinice se nacházejí na typických kamenných terasách v nadmořské výšce 400 - 600 metrů.

V současnosti je Burmester součástí seskupení Sogevinus SGPS, S. A. Group, společně se značkami Barros, Kopke a Cálem.

Delší počtení o této slavné značce portského vína najdete v článcích
Mistři portského – Burmester a jeho historie
a v pokračování Mistři portského – Burmester – Vína z Douro Superior.

Nebo koukněte na video: 

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat zdejším vínům té nejlepší kvality.