Portské víno Quinta do Noval Late Bottled Vintage 2012

Nefiltrované LBV. Tělnaté portské moderního vintage stylu ihned připravé ke konzumaci.

Momentálně nedostupné
Kód: 01013
Značka: Quinta do Noval
740 Kč –10 % 666 Kč / ks
Kategorie: Portské víno Late Bottled Vintage (LBV)
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 19,5 %
Portske vino Quinta do Noval Late Bottled Vintage LBV 2012
740 Kč –10 %

Vychutnejte si jej

Late Bottled Vintage z výjimečného roku 2012. Quinta do Noval je průkopníkem portského vína typu LBV, kdy na rozdíl od klasických Vintage jej lze pít i mladší. Zrálo 5 let v dubových sudech a poté bylo nalahvováno.

Poznávacím znamením je jeho temně rudá barva, komplexnost, ale ne přílišná složitost. Na patře s chutí rozinek a čokolády.  

Jak vzniklo

Portské víno Quinta do Noval Late Bottled Vintage 2012 zrálo 5 let v dubových sudech, poté v láhvi. Kupáž odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinto Cão.

Teplota při servírování

18 - 20 °C

Párování s pochutinami

Nejlépe se jej vychutnáte společně s čokoládovým dezertem nebo fíkovým džemem. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek, s čím chutná portské.

O vinařství Quinta do Noval

Quinta do Noval patří mezi nejstarší vinařské značky mezi portskými víny, její historie sahá až do roku 1715. Za dobu své existence výrazně přispěla do vývoje výroby portského vína, například vysazováním vinic podle polohy v závislosti na délce slunečního svitu.

A kde vinařství Quinta do Noval najdete? Vydáte-li se cestou z Pinhão do Vale de Mendiz, v samém srdci oblasti horní Corgo (Cima Corgo) v portugalském údolí řeky Douro. Zde příkrých svazích až do výše 500 metrů nad mořem pěstují odrůdy Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca, Tinta Francisca, Sousão.

Rozhlédnete-li se na všechny světové strany, uvidíte řady vinic právě od Quinta do Noval. Díky břidličnaté půdě s vyšším obsahem hlíny než v hornatém Horním Douru, získávají zdejší vína svoji specifickou zemitou příchuť.

Delší počtení o tomto slavném výrobci portského vína najdete v článku Mistři portského - Quinta do Noval.

Nebo koukněte na video:

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Zdejší specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat místním vínům té nejlepší kvality.