Portské víno Burmester Vintage 1997

Populární Vintage portské víno s rudou barvou a ovocitými tóny.

Momentálně nedostupné
Kód: 02018
Značka: Burmester
2 680 Kč –21 % 2 125 Kč / ks
Kategorie: Portské víno Vintage
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 19,5 %
Dárkový obal: Dřevěná krabička
Portske vino Burmester Vintage 1997 750 ml
2 680 Kč –21 %

Vychutnejte si jej

Portské víno typu Vintage s temně rudou barvou. V nose ucítíte vůni lesního ovoce, ostružin a třešní. Chuť komplexní, s převažujícími tóny sušených rozinek. Dlouhý závěr na patře.

Ročník 1997 uvedený na láhvi je rokem sklizně hroznů.

Jak vzniklo

Portské víno Burmester Vintage 1997 zrálo 2,5 roku ve velkých dubových sudech. Poté bylo nalahvováno. Kupáž odrůd Tinta Roriz, Touriga Franca and Tinta Barroca.

Teplota při servírování

15 - 17 °C. Doporučujeme vypít do 2 dní po otevření láhve. Před podáváním jej dekantuje, víno se po dlouhém zrání v láhvi nadechne a vyniknou tak jeho nejlepší vlastnosti. Vintage si zaslouží správné zacházení, přečtěte si článek Servírujeme Vintage portské.

Párování s pochutinami

Burmester Vintage 1997 nejlépe spárujete s grilovaným masem, čokoládovou zmrzlinou nebo tvrdými sýry. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek S čím chutná portské.

O vinařství Burmester

Název Burmester je ikonou v portském víně již od roku 1750. V té době již dva londýňané Henry Burmester a John Nash měli za sebou rozjezd firmy Burmester & Nash, jež na trh dodávala výrobky z obilí. Rozšířením o dovoz portského vína se navždy stali světoznámími.

Portská vína Burmester se vyrábí z vinné révy vinice Quinta do Arnozelo unikátně situované v podoblasti Douro Superior na levém břehu řeky. Kromě příznivé geografické polohy má ideální mikroklima, které přispívá k vynikající kvalitě hroznů. Vinice se vysazují na jemnozrnných půdách s dobrou retencí tepla. Severovýchodně orientované vinice se nacházejí na typických kamenných terasách v nadmořské výšce 400 - 600 metrů.

V současnosti je Burmester součástí seskupení Sogevinus SGPS, S. A. Group, společně se značkami Barros, Kopke a Cálem.

Delší počtení o této slavné značce portského vína najdete v článcích
Mistři portského – Burmester a jeho historie
a v pokračování Mistři portského – Burmester – Vína z Douro Superior.

Nebo koukněte na video: 

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat zdejším vínům té nejlepší kvality.  

Přečtěte si na blogu O portském.cz:

Jak uchovávat portské po otevření láhve