Portské víno Quinta do Noval Vintage 2001 Silval

Vintage Silval z velmi dobrého ročníku jako mladé portské víno s nezaměnitelnou charakteristikou moderního ovocitého stylu zrajícího v láhvi.

Momentálně nedostupné
Kód: 01019
Značka: Quinta do Noval
1 960 Kč –27 % 1 430 Kč / ks
Kategorie: Portské víno Vintage
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 20 %
Portske vino Quinta do Noval Vintage 2001 Silval
1 960 Kč –27 %

Vychutnejte si jej

Portské víno neprůhledně sytě rudé barvy s dlouhou chutí sušené švestky na patře. Ve vůni ucítíte závan pražené kávy. Příjemně svěží s vyváženým poměrem kyselinky a zbytkového cukru.

Jak vzniklo

Portské víno Quinta do Noval Vintage 2001 Silval zrálo 1,5 roku ve velkých dubových sudech. Poté bylo nalahvováno. Kupáž odrůd Tinta Roriz, Touriga Franca and Tinta Barroca.

Teplota při servírování

15 - 17 °C. Vintage si zaslouží správné zacházení, přečtěte si článek Jak uchovávat portské po otevření láhve.

Párování s pochutinami

Nejlépe se jej vychutnáte společně s čokoládovým dezertem, zmrzlinou nebo jako digestiv po masitém jídle, zejména pečeném králíku. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek S čím chutná portské.

O vinařství Quinta do Noval

Quinta do Noval patří mezi nejstarší vinařské značky mezi portskými víny, její historie sahá až do roku 1715. Za dobu své existence výrazně přispěla do vývoje výroby portského vína, například vysazováním vinic podle polohy v závislosti na délce slunečního svitu.

A kde vinařství Quinta do Noval najdete? Vydáte-li se cestou z Pinhão do Vale de Mendiz, v samém srdci oblasti horní Corgo (Cima Corgo) v portugalském údolí řeky Douro. Zde příkrých svazích až do výše 500 metrů nad mořem pěstují odrůdy Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca, Tinta Francisca, Sousão.

Rozhlédnete-li se na všechny světové strany, uvidíte řady vinic právě od Quinta do Noval. Díky břidličnaté půdě s vyšším obsahem hlíny než v hornatém Horním Douru, získávají zdejší vína svoji specifickou zemitou příchuť.

Delší počtení o tomto slavném výrobci portského vína najdete v článku Mistři portského - Quinta do Noval.

Nebo koukněte na video:

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Zdejší specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat místním vínům té nejlepší kvality.