Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce - miniatura 50 ml

Miniatura - lahvička o objemu 50 ml, ideální na vyzkoušení barvy, chutě a vůní. Prémiové portské víno typu Ruby s intenzivní ovocnou chutí.

Momentálně nedostupné
Kód: 0200501
Značka: Burmester
79 Kč –25 % 59 Kč / ks
Kategorie: PORTSKÉ VÍNO
Objem láhve: 50 ml
Obsah alkoholu: 19,5 %
Portske vino Burmester Sotto Voce 50 ml
79 Kč –25 %

Vychutnejte si jej

Oplývá živě rubínovou barvou s fialovým nádechem. Portské víno nádherné aromatické elegance s důrazem na vůni lesních plodů. Jemné a mladé, hedvábně sametové na patře s dlouhým ovocitým závěrem. Ideální pro romantické chvíle, kdy potřebujete udělat dobrý dojem.

Jak vzniklo

Portské víno Burmester Ruby Reserve Sotto Voce zrálo 5 roky v nerezových tancích a dubových sudech. Vyrábí se pečlivým výběrem a kupáží portských vín. Je poctou pro všechny ženy kolem značky Burmester pro jejich vášeň v hudbě a umění.

Teplota při servírování

16 - 18 °C, v horkých letních dnech klidně i více vychlazené

Párování s pochutinami

Díky své ovocitosti je toto portské víno fantastickou volbou pro párování s čokoládovým pudinkem nebo lanýži. Vynikající bude také s tvarohovým koláčem, pudinkem panna cotta s borůvkovým sirupem a sýry typu Camembert. Rádi kombinujete chutě? Přečtěte si článek, s čím chutná portské.

O vinařství Burmester

Název Burmester je ikonou v portském víně již od roku 1750. V té době již dva londýňané Henry Burmester a John Nash měli za sebou rozjezd firmy Burmester & Nash, jež na trh dodávala výrobky z obilí. Rozšířením o dovoz portského vína se navždy stali světoznámími.

Portská vína Burmester se vyrábí z vinné révy vinice Quinta do Arnozelo unikátně situované v podoblasti Douro Superior na levém břehu řeky. Kromě příznivé geografické polohy má ideální mikroklima, které přispívá k vynikající kvalitě hroznů. Vinice se vysazují na jemnozrnných půdách s dobrou retencí tepla. Severovýchodně orientované vinice se nacházejí na typických kamenných terasách v nadmořské výšce 400 - 600 metrů.

V současnosti je Burmester součástí seskupení Sogevinus SGPS, S. A. Group, společně se značkami Barros, Kopke a Cálem.

Delší počtení o této slavné značce portského vína najdete v článcích
Mistři portského – Burmester a jeho historie
a v pokračování Mistři portského – Burmester – Vína z Douro Superior.

Nebo koukněte na video: 

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat zdejším vínům té nejlepší kvality.