Portské víno Quinta do Noval Fine White

Bílé portské víno se sytě zářivou, až slámově žlutou barvou. Ideální jako aperitiv.

Momentálně nedostupné
Kód: 01002
Značka: Quinta do Noval
390 Kč –6 % 365 Kč / ks
Kategorie: Portské víno White, Ruby a Tawny
Objem láhve: 750 ml
Obsah alkoholu: 19,5 %
Portske vino Quinta do Noval Fine White
390 Kč –6 %

Vychutnejte si jej

V ústech elegantní, jemné bílé portské víno s intenzivním ovocným buketem a příjemným vyvážením alkoholu, cukru a kyselosti. Přitažlivá kulatá chuť s podtónem citrónu, melounu a broskve.

Hodí se jako aperitiv nebo základ koktejlů.

Jak vzniklo

Portské víno Quinta do Noval Fine White zrálo 2 roky, nejprve v nerezových tancích, poté v dubových sudech. Obsahuje kupáž odrůd Malvasia Fina, Gouveio, Rabigato a Códega.

Teplota při servírování

6 - 8 °C

Párování s pochutinami

Užijete si jej společně s opraženými slanými mandlemi nebo ovocným dezertem se zmrzlinou

O vinařství Quinta do Noval

Quinta do Noval patří mezi nejstarší vinařské značky mezi portskými víny, její historie sahá až do roku 1715. Za dobu své existence výrazně přispěla do vývoje výroby portského vína, například vysazováním vinic podle polohy v závislosti na délce slunečního svitu.

A kde vinařství Quinta do Noval najdete? Vydáte-li se cestou z Pinhão do Vale de Mendiz, v samém srdci oblasti horní Corgo (Cima Corgo) v portugalském údolí řeky Douro. Zde příkrých svazích až do výše 500 metrů nad mořem pěstují odrůdy Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Tinta Barroca, Tinta Francisca, Sousão.

Rozhlédnete-li se na všechny světové strany, uvidíte řady vinic právě od Quinta do Noval. Díky břidličnaté půdě s vyšším obsahem hlíny než v hornatém Horním Douru, získávají zdejší vína svoji specifickou zemitou příchuť.

Delší počtení o tomto slavném výrobci portského vína najdete v článku Mistři portského - Quinta do Noval.

Nebo koukněte na video:

Oblast údolí řeky Douro

Je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již roku 1756 se stala vyhlášenou vinařskou oblastí DOC. Historie výroby portského vína však sahá až do 17. století. Zdejší specifické klimatické podmínky umožňují dosahovat místním vínům té nejlepší kvality.